Haber Detayı
12 Mart 2019 - Salı 15:18
 
RANT İMPARATORLUĞUNUN ÇÖKÜŞÜ
RANT İMPARATORLUĞUNUN ÇÖKÜŞÜ Başlıklı yazımız...
SİYASET Haberi
RANT İMPARATORLUĞUNUN ÇÖKÜŞÜ

RANT İMPARATORLUĞUNUN ÇÖKÜŞÜ

 

         Nüfus bakımından Kocaeli'nin en küçük ilçesi olan ama özgün ağırlık olarak Marmara bölgesinin ağır yükünü taşıyan, ülkemizin gayri safi milli hasılasının yaklaşık yüzde 20 oranında katkı sunan, devasa bir üretim tesisini andıran ve ekonomik değer üreten Dilovası bir türlü hak ettiği gelişim ve kent hüviyetine kavuşamadı.

        Beş Organize Sanayii Bölgesi ve bir Sanayi sitesinin yer aldığı Dilovası ne yazık ki istihdamdan da payına düşeni almadığı gibi mevcut sanayii kuruluşlarındaki istihdamın neredeyse tamamına yakını ilçe dışından taşıma sistemi ile sağlanmaktadır.

 

      17 yıldır iktidar olan AKP ne yazık ki sadece Dilovası halkının oylarına talip oldu, neredeyse her hafta Dilovası’na uğrayan iktidarın bakan ve milletvekillerinin icraatları nutuktan öteye geçemedi.

         Kocaeli Büyük Şehir Belediyesini elinde bulunduran AKP sürekli Dilovası’na üvey evlat muamelesi yaptı, yetmedi tam da Dilovası’nın nefes aldığı alana Vahşi çöp deponi alanı ve Kömürcüler OSB'yi yerleştirerek adeta soykırım yaparcasına halkın havasını ve suyunu kirletti.

       İbrahim KARAOSMANOĞLU bununla da yetinmedi bölgenin en sağlam zemin yapısına sahip olan Dilovası'na 2,5 kat imar verdi. Bu imar planları ile  ilçenin kentleşmesini ve şehirleşmesini engelleyerek Dilovası’nı varoş yapısına hapsetti.

       İktidar partisinin belediye başkanları ve milletvekilleri zaman zaman hadlerini aşarak Dilovası halkına terörist demekten ve törürize etmekten çekinmediler.

 

       Konumuz yerel seçimler olmasına rağmen bu Yecüc ve Mecüc tayfasını yerel seçimlerle beraber yeni bir telaş sarmış durumda.

       Bunların yapamadığı bir etnik milliyetçilik ve ırkçılık kalmıştı, son zamanlarda Dilovası halkının arasına telafisi olmayacak fitne tohumlarını ekmekteler ve kardeş kavgasını Dilovası’nda başlatmak istiyorlar.

        Lakin Dilovası halkı Saadet Partisi Belediye Başkan adayı Sn.Ercan DALKILIÇ etrafında kenetlenerek Kocaeli'nde değişim ve dönüşüm fitilini ateşlemiş görünüyor.

      İlçenin cadde ve sokaklarını Ercan Başkan sloganları inletmekte, neredeyse AKP'den her gün büyük aileler, aşiretler ve gençlik yapılanmalarının akın akın kopup Sn.DALKILIÇ'ın saflarında yer almaktalar.

       Mazlumların gür sesi, haksızlıkların, yolsuzlukların ve rant çetelerin uykularını kaçıran halkların birlikteliği 31 Mart'ta Dilovası'nı bu liyakatsiz, beceriksiz ve bir avuç menfaat şebekelerinin iktidarını yerle yeksan etmeye kararlı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: RANT, İMPARATORLUĞUNUN, ÇÖKÜŞÜ,
Yorumlar
Haber Yazılımı