Haber Detayı
21 Şubat 2018 - Çarşamba 22:29
 
Ramazan Arslan, meslektaşları tarafından Dilovası'nda anıldı
Dilovası As Haber Gazetesi kurucusu gazeteci Ramazan Arslan, ölümünün 14’üncü yıl dönümünde mezarı başında anıldı.
GÜNDEM Haberi
Ramazan Arslan, meslektaşları tarafından Dilovası'nda anıldı

18 Şubat 2004’de yaşamını yitiren Arslan için Dilovası’ndaki mezarı başında yapılan anmaya oğlu Reşat Arslan, Türkiye Gazeteciler Federasyonu yönetim kurulu üyesi ve Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol, Başkan Vekili Levent Altun, İdare Amiri İsa Turhan, yönetici Yunus Kahraman, Dilovası belediye başkan yardımcısı Muhiyettin Gültekin, CHP Dilovası ilçe başkanı Kerem Aydemir, Dilovası belediyesi Basın Yayın Müdürü Nihat Kocabay, akrabaları ve meslektaşları katıldı.

İsmi yaşatılacak

Kuran’ı-Kerim okuması ve dua etmesinin ardından yapılan anma programında konuşan Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkan Vekili Levent Altun, Ramazan Arslan’ın iyi bir arkadaş ve gazeteci olduğunu ifade ederek, isminin yaşatılması için Dilovası Belediyesi’nin cadde, sokak ya da bir parka isminin verilmesini istedi.

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol da, "Ben kendisini tanımadım ama bu kadar insanı buraya topladığına göre iyi bir insandı demektir. İnsanın geride bıraktığı en büyük serveti mal mülk değil, arkasından (iyi insandı) denebilmesidir. İşte, o iyi insanlardan birini bugün mezarı başında hayır duası ile anıyoruz” dedi.

Dilovası Belediye Başkan Yardımcısı Muhiyettin Gültekin de ‘Rambo’ lakaplı Ramazan Arslan ile ilgili anılarını anlattı. Gültekin, “Rahmetli çok iyi bir gazeteciydi. Yürekliydi. Yanlış gördüğü şeyleri korkusuzca yazardı. Mekanı cennet olsun” dedi.

4-063.jpg

Oğlu teşekkür etti

Ramazan Arslan’ın oğlu Reşat Arslan da yaptığı konuşmada hem Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti’ne hem de Dilovası Belediyesi’ne teşekkür ederek, “Bu etkinliği düzenleyenlere ve katılanlara çok teşekkür ederim. Şu anda çok mutluyum, oğlu olarak onur ve gurur duyuyorum. Bu kadar seveni olması beni çok duygulandırdı” dedi.

Anma etkinliğinin ardından Dilovası Belediyesi tarafından yaptırılan mezar taşı kabrine yerleştirilirken, daha sonra ise hep birlikte yemek yenildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ramazan, Arslan,, meslektaşları, tarafından, Dilovası'nda, anıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı