Haber Detayı
01 Aralık 2018 - Cumartesi 17:25
 
Meclis Üyesi Cemil Daşdemir engellileri sevindirdi
3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Dilovası Belediyesi Meclis Üyesi Cemil Daşdemir, 73 öğrenciye işadamı Nihat Öner’in desteğini alarak eğitici oyuncak hediye etti.
GÜNDEM Haberi
Meclis Üyesi Cemil Daşdemir engellileri sevindirdi

Dilovası Belediyesi Meclis Üyesi Cemil Daşdemir, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününe bir farkındalık katmak için Nihat Öner kardeşimizin desteğiyle  73 engelli kardeşimize hediye paketleri içerisinde eğitici oyuncaklar hazırlayarak özel çocuklarımıza hediye edeceğiz. Daha önce de yine hayırsever işadamlarımızı organize ederek giyisi ve kışlık bot yardımlarımız oldu.

 

 Bizler de imkanlarımız ölçüsünde öğrencilerimizin temel yaşam becerilerini geliştirmek için her türlü eğitim ve donanım ihtiyacını karşılamaya çalışıyoruz. Engellilerin normal bir hayat sürmeleri toplumsal duyarlılığın oluşturulmasıyla mümkündür. Engellilere acımak yerine kurumsal hizmetlerin geliştirilmesi hedef alınmalıdır. Engelli vatandaşların da toplumun bir parçası olduğu unutulmamalıdır. Engellilerin de diğer insanlar gibi yılın 365 günü yaşadığı unutulmamalıdır. Hepimiz birer engelli adayıyız.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Meclis, Üyesi, Cemil, Daşdemir, engellileri, sevindirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı