Haber Detayı
12 Haziran 2018 - Salı 17:46
 
Kocaeli Ticaret Odası’nın iftarına ilgi yoğun oldu
KOTO’nun iftar programı Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy ve Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu başta olmak üzere il protokolü, meclis ve komite üyelerinin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. Programda konuşan KOTO Başkanı Necmi Bulut, “KOTO, Kocaeli iş dünyası için vizyon projeleri hayata geçirmeye devam edecektir” dedi
GÜNDEM Haberi
Kocaeli Ticaret Odası’nın  iftarına ilgi yoğun oldu

Kocaeli Ticaret Odası, düzenlediği organizasyonla Kocaeli protokolünü ve Kocaeli iş dünyasının seçilmiş temsilcilerini iftar yemeğinde buluşturdu. Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut’un Meclis Başkanı Akın Doğan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Hüseyin Gezer, Volkan Yılmaz, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Mikail Kayacı, Yönetim Kurulu Üyeleri; Yusuf Ziya Uludüz, Mehmet Akif Şen, Murat Barış, Yusuf Erenkaya, Abdurrahman Çuhadar, Adnan Turan, Ömer Efe ve meclis üyeleriyle birlikte ev sahipliği yaptığı programa; Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, Jandarma Komutanı Osman Aslan, İl Müftüsü Yusuf Doğan, Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk, Esnaf Odaları Birliği Başkanı Kadir Durmuş, Ticaret İl Müdürü Veysi Uzunkaya, Bilim, Sanayi İl Müdürü İlhan Aydın, Vergi Dairesi Başkanı Ayhan Yaman, İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz, TÜİK Bölge Müdürü Zeki Bostancı, Deniz Ticaret Odası Başkanı Vedat Doğusel, Meclis Başkanı Kürşat Bal, KATSİAD Başkanı Bülent Bozkurt, TÜMSİAD Başkanı Abdülkadir Yılmaz, MÜSİAD Başkanı Celal Ayvaz, ATİK Başkanı Yasin Akyol, KOSİAD Başkanı Erkan Karacan, İKAD Başkanı Nurhayat Güldüren, BAŞSİAD Başkanı Barış Arat, GKD Başkanı Umut Öngül, İZGİAD Başkanı Emrullah Yolasığmaz, MARSİAD Başkanı Bahri Odabaş, İKM Başkanı Ahmet Emre Aydın, KOTKO Başkanı Birol Öztürk, Galericiler Sitesi Başkanı Emin Birlik, İzmit Sanayi Sitesi Başkanı Muzaffer Gürfidan, Başiskele Sanayi Sitesi Başkanı Mehmet Malkoç, Yarımca Sanayi Sitesi Başkanı Alaaddin Alpergen, Kartepe Sanayi Sitesi Başkanı Muhammet Yegin, ticari sitelerin başkanları, Oda meclis üyeleri, komite üyeleri ve komite yedek üyeleri katıldı.

 

BAŞKAN BULUT: KOTO OLARAK ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPACAĞIZ

Konuklarını kapıda karşılayan ve masalarında ziyaret ederek tek tek selamlayan Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, iftar programında yaptığı konuşmasında, KOTO’nun Kocaeli iş dünyası için vizyon projeleri hayata geçirmeye devam edeceğini ifade ederek, “Mübarek Ramazan ayının ilimize, ülkemize ve tüm İslam coğrafyasına hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Birlik- beraberliğin, paylaşmanın ve halden anlamanın en yoğun yaşandığı bu ayda manevi iklimden nasiplenmeyi Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Basiret ve feraset ile ülkemizin refah seviyesini arttırmanın istikrar, yapısal reformlar ve özel sektör-kamu işbirliği içerisinde mümkün olacağına inanıyorum. Kocaeli Ticaret Odası olarak üzerimize düşen tüm görevleri yapacağımızdan kimsenin şüphesinin olmamasını istiyorum. Kalkınmanın yerelden başladığı düşüncesiyle; Kocaeli Ticaret Odası olarak bayram alışverişlerinin kentimiz esnafından yapılmasını teşvik etmek, Ramazan ayı vesilesiyle kent esnafı-vatandaş beraberliğine katkı sunmak, kültürel değerlerimizin ve geleneklerimizin gelecek kuşaklara aktarılmasına aracılık etmek ve kentimizin sosyal hayatını canlandırmak amacıyla 8- 14 Haziran tarihlerinde Ramazan festivali düzenliyoruz. Tüm kenti festival coşkusuna ortak olmaya bekliyoruz” dedi.

 

KARAOSMANOĞLU: İZMİT ESNAFIMIZA HAYIRLI OLSUN

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da yaptığı konuşmasında, “Ramazan Bayramınızı şimdiden tebrik ediyorum. Allah, nice iftarlar ve bayramlarda buluşmayı nasip etsin. Cennet gibi bir ülkede bir vatanda yaşıyoruz. Ne kadar şükretsek azdır. Bunu bize çok görenler var. Ama onlara inat birliğimiz, beraberliğimiz ve kardeşliğimiz devam ediyor. Ticaretimize sahip çıkacağız. Esnaf olarak bu ülkeyi, bayrağını seven bir vatandaş olarak dört elle sarılarak sahip çıkacağız” dedi. Başkan Karaosmanoğlu eski Valilik binasının bulunduğu alanın da otopark olarak açılışını yakın zamanda yapacaklarını ifade ederek, “Oradaki otopark esnafımıza büyük hizmet verecek. Uzun bir süre ücretsiz olacak. İzmit esnafımıza hayırlı olsun” dedi.

 

VALİ AKSOY: KOCAELİ’DE  KURUMLAR ARASINDA GÜZEL BİR İŞ BİRLİĞİMİZ VAR

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy da konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Ticaret odamızın iftar programında  sizlerle beraber olmaktan büyük memnuniyet duyduğumu ifade ediyor, sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Kocaeli, Türkiye’nin önemli bir şehirdir ve  Türkiye ekonomisi için en önemli katkıları sunan  kentlerin başında geliyor. Bu kentin ekonomisinde de  yer alan insanlar Ticaret Odamızın üyesi ve bu alanda faaliyet yürüten arkadaşlarımızdır. Ticaret Odamız yakın bir tarihte seçimini yaptı ve yeni yönetimini oluşturdu.  Bu vesileyle yeni yönetimde yer alan bütün arkadaşlarımıza yeni görevlerinin hayırlı olmasını diliyorum. Ramazan ayları bu birlikteliklerin yaşandığı, çok önemli anların ortaya çıktığı bu dönemde Ticaret Odamızda böyle bir ev sahipliğiyle bizleri bir araya getirdi. Bu vesileyle Ticaret Odası Başkanımıza, Meclis Başkanına ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. Ramazanın bu önemli anlarını  güzel duygularla yaşamak ve yaşatmak, bizden sonraki kuşaklara güzel duyguları aktarmak bakımından da önem bir iftar daveti olarak görüyorum. Kocaeli’de  kurumlar arasında güzel bir iş birliğimiz var, çalışmalarımızı bu birliktelikle yürütüyoruz ve bundan sonrada bu anlayışla yürüteceğiz.” Vali Aksoy, Ramazan Bayramının tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini diledi. KOTO’nun iftar programı, İl Müftüsü Yusuf Doğan’ın duasıyla sona erdi. 

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Kocaeli, Ticaret, Odası’nın, , iftarına, ilgi, yoğun, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı