Haber Detayı
17 Mayıs 2018 - Perşembe 17:14
 
İSU YÖNETİCİLERİNE ‘BESLENME VE RAMAZAN’ SEMİNERİ
Oruç, manevi doygunluğun en üst seviyelerde yaşandığı bir ibadet olmasının yanında uzun süren bir açlık dönemi ile vücudun dinlenmesini de sağlıyor. Orucun beden sağlığı açısından önemi her geçen gün bilim dünyasında da kabul görüyor. Son yıllarda Ramazan Ayı’nın yaz aylarına denk gelmesi nedeniyle ‘Ramazan ve Beslenme’ konusu da ülke gündeminde yer tutan tartışmaların başında geliyor.
SAĞLIK Haberi
İSU YÖNETİCİLERİNE ‘BESLENME VE RAMAZAN’ SEMİNERİ

Kocaeli’nin marka şehir olmasında en önemli katkıya sahip olan İSU Genel Müdürlüğü de şehrin içme suyu ihtiyacını karşılama noktasında üstün gayret sarf eden yöneticilerine  ‘Ramazan ve Beslenme’ konulu  bir seminer düzenledi.

 

Kocaeli Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Elif Alp Pösteki tarafından, İSU Genel Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda düzenlenen  ‘Ramazan ve Beslenme’ konulu seminere, İSU Genel Müdür Yardımcısı Uğur Susoy ve çeşitli birimlerde görev yapan Daire Başkanları’nın yanı sıra Şube Müdürleri de katıldı.

 

BEDENİNİZE EZİYET ETMEYİN

İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Elif Alp Pösteki; Uzun süren açlıktan sonra oturulan iftar sofrası ve uzun bir açlığa hazırlık için oturulan sahur sofraları üzerine, örnek menüler ve porsiyon kontrolü ile ilgili görsellerin bulunduğu  slaytlarla katılımcıları bilgilendirdi. Pösteki, aynı zamanda orucun son yıllarda sıcak mevsimlere denk geldiğini ve bundan dolayı vücudumuzun suya olan ihtiyacına dikkat çekti. İftar ve sahurlarda yenen aşırı yağlı ve şekerli gıdaların bedeni yorduğuna ve ‘oruç tut sıhhat bul’ anlayışı ile örtüşmediğini vurguladı. Dr.Pösteki, “Orucun verdiği manevi doygunluğu, bedenimize eziyet ederek zedelememeliyiz.” dedi. Kocaeli’nin kaliteli ve sağlıklı içme suyunu temin eden İSU Genel Müdürlüğü Yöneticileri, Uzman Doktor Elif Alp Pösteki’nin Ramazan’da beslenme önerilerini ilgi ile takip ettiler.

 

EBRU TABLO HEDİYE EDİLDİ

Bilgilendirme sunumunun ardından, sağlıklı beslenmeyle ilgili  gelen sorulara cevap veren; Uzman Doktor Elif Alp Pösteki ile katılımcılar arasında renkli diyaloglar yaşandı.

İSU Genel Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda verilen ‘Beslenme ve Ramazan ‘ konulu seminerin sonunda sunumu yapan İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Elif Alp Pösteki’ye  İSU Genel Müdür Yardımcısı Uğur Susoy  tarafından ‘Ebru Tablo’ ve ‘Kocaeli’de Su Medeniyeti’  kitabı takdim edildi. Yöneticiler tarafından ilgi ile takip edilen Seminer, çekilen toplu hatıra fotoğrafı son buldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İSU, YÖNETİCİLERİNE, ‘BESLENME, VE, RAMAZAN’, SEMİNERİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı