Haber Detayı
27 Kasım 2018 - Salı 16:21
 
İşte AK Parti’nin yeni yönetimi
AK Parti’de belediye başkanlığı aday adaylığı başvuru süreci 16 Kasım Cuma günü sona ermişti. Bu süreçte 6 isim il yönetiminden istifa etmiş ve aday adayı olmuştu. İstifa eden isimlerin yerine bugün yeni il yöneticileri ilk toplantıya girdi.
SİYASET Haberi
İşte AK Parti’nin yeni yönetimi

AK Parti İl Teşkilatı'nın icra kurulundan dört isim, aynı belediye başkanlığı için görevlerinden istifa ederek aday adayı oldu. Teşkilatlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Adnan Turan, Tanıtım ve Medyadan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Yakup Karaaslan, Kandıra Belediye Başkanlığı, Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Engin Koyun, Körfez Belediye Başkanlığı, Ar-Ge’den Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Mustafa Yıldıztekin ise Gebze Belediye Başkanlığı için başvurmuştu. Öte yandan il yönetiminde yer alan diğer isimlerden Ali Korkmaz, İzmit Belediye Başkanlığı, Hacer Banu Çürüksulu Demir ise Çayırova Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunda bulunmuştu.

 

İLK TOPLANTIYA KATILDILAR

Bilindiği üzere AK Parti İl eski Başkanı Şemsettin Ceyhan, 24 Haziran seçimlerinde milletvekili aday adayı olmuş ve görevinden istifa etmişti. Bu süreçte il yönetim kurulu yedek yönetiminden Salih Çakır, il yönetim kuruluna girmişti. Yaşanan 6 istifanın ardından AK Parti’de yedek yönetimde sırasıyla 2,3,4,5,6 ve 7’nci sıradaki isimler il yönetimine girmişti. Yeni yöneticiler Serkan Ateş, Arif Serkan Aydemir, Selim Çoban, Gökhan Meriç, Nuri Erturan ve Berra Akyol bugün ilk yönetim kurulu toplantısına katıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İşte, AK, Parti’nin, yeni, yönetimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı