Haber Detayı
23 Kasım 2018 - Cuma 00:23
 
Dilovası'nda ''Yerel Seçimler ve Türkiye'nin Geleceği'' konferansı gerçekleşti
Dilovası Belediyesi'nin düzenlediği Gazeteci - Yazar Turgay Güler'in sunumlarıyla ve Prof. Dr. Mehmet Çelik'in söyleyişi ve anlatımlarıyla ''Yerel Seçimler ve Türkiye'nin Geleceği'' adlı konferans gerçekleşti.
GÜNDEM Haberi
Dilovası'nda ''Yerel Seçimler ve Türkiye'nin Geleceği'' konferansı gerçekleşti

Dilovası Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından organize edilen Gazeteci - Yazar Turgay Güler'in sunumlarıyla ve Prof. Dr. Mehmet Çelik'in söyleyişi ve anlatımlarıyla ''Yerel Seçimler ve Türkiye'nin Geleceği'' adlı konferansı önceki gün Dilovası Kültür Merkezi'nde gerçekleşti. Konferansa Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, AK Parti Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Balay, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Gülay Artut, Gençlik Kolları Başkanı Emre Sarıca, AK Parti Dilovası Belediye Başkan aday adayları, mahalle muhtarları ve STK temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

 

BAŞKAN TOLTAR'DAN KATILIMCILARA TEŞEKKÜR

Konferans öncesi selamlama konuşması yapan Başkan Toltar, öncelikle katılımcıların Mevlit Kandilini kutlayarak katılımlarından dolayı teşekkür etti. Başkan Toltar yaptığı konuşmasında "Bu akşam iki önemli misafirimizi ilçemizde ağırlanın mutluluğunu yaşıyorum. Misafirlerimiz bizlere gündeme dair konular ve yerel seçimin önemine dair engin bilgilerini bizlerle paylaşacaklar. Ülkemiz son 16 yılda ciddi bir değişim ve dönüşüm yaşadı. Bu değişim ve dönüşüm yerele de sıçrayarak yerelde de çok güzel projeler hayata geçerek önemli yatırımlar yapıldı.

 

ANADOLU'NUN YİĞİT EVLADI

Ülkemiz yerel de ve genelde hızlı bir büyümeyi yakalarken, bu birilerini rahatsız etmeye başladı. Bu büyümenin önünü kesmek için her seferinde hain planlar yaptılar. Ama Anadolu'nun yiğit evladı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan hep bu oyunları bozdu. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile önemli bir sıçrama yapan ülkemizin kalkınmasını istemeyenler "Gezi olayları" ile ülkemizi karıştırmak istediler. Beceremediler ardından 15 Temmuz hain darbe girişiminde bulundular. 15 Temmuz akşamı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan yiğitçe meydana çıktı ve halkımızı demokrasisine,bayrağına ve vatanına sahip çıkması için meydanlara davet etti. O çağrının ardından milyonlarca insanımız meydanlara inerek ülkesine ve bayrağına sahip çıktı.

 

BAŞKAN TOLTAR'DAN GÜLER'E TEŞEKKÜR

O gece bir ilk de yaşandı. Geçmişte hep darbeler ezanları sustururdu. Ancak o gece camilerimizden okunan selalar ile darbe geri püskürtüldü. Tüm ülkemizde o gece selaların okunmasına önemli bir katkısı olan. Olayların ardından Diyanet'i ve cami imamlarımıza çağrıda bulunarak selaların okunmasına vesile olan Gazeteci-Yazar Turgay Güler'e ilçem ve vatanım adına çok teşekkür ediyorum. o gün hep birlikte ikinci bir Kurtuluş Savaşına imza attık. Önemli bir destan yazdık."dedi.   

 

DİLOVASI İÇİN ÇALIŞTIK

Ülke gündeminin ardından yerel seçimlere de değinen Başkan Toltar, "Tüm bu yaşananlara karşı bizde görevimizin başında halkımıza hizmet etmek için ekibimizle birlikte çalışmalarımıza devam ettik. Ve yaklaşık 5 yıldır görevimizi en iyi şekilde icra edebilmek için çalışıyoruz. Yaklaşık 5 yıl önce bu yola çıkarken halkımıza seçim beyannamemiz adı altında vaatlerde bulunduk. Önemli bir kısmı hayata geçti veya geçmek üzere ancak daha bitmedi. İlçemizde daha çok yapılacak işler var. Ancak yerel seçim süreci de geldi kapımıza dayandı.

 

DİLOVASI'NIN AK KADROLARA İHTİYACI VAR

Allah nasip ederse, genel merkezimiz bir daha görev verirse halkımızın da teveccühü ile önümüzdeki dönem yine halkımıza hizmet etmek için çalışacağız. Ancak bizim gibi değerli ve bu onurlu göreve talip arkadaşlarımızda var. Bize verilirse aynen çalışmaya devam edeceğiz. Bir başka arkadaşımıza da verilirse sonuna kadar arkasında durup ilçemizin kalkınmasına destek olacağız. İlçemizin AK Partili kadrolara ihtiyacı var. Çünkü bizim daha yapacak çok işimiz var."dedi.

 

BU SEÇİM HEPSİNDEN DAHA ÖNEMLİDİR

Başkan Toltar konuşmasının ardından mikrofonu Gazeteci - Yazar Turgay Güler ve Prof. Dr. Mehmet Çelik'e bıraktı. Konferansın moderatörlüğünü yapan Gazeteci-Yazar Turgay Güler ile Prof.Dr. Mehmet Çelik ise yaptıkları açıklamada "Ülkemiz 2002 yılında iktidara gelen AK Parti ile birlikte yeni bir yol haritası çizdi. Güçlü ve büyük Türkiye için çıkılan bu yolda çok önemli süreçler yaşadık. 2002 yılından sonra yaşadığımız her seçim süreci ülkemiz açısından önemli bir süreç oldu. 2007 yılında e-muhtıra, 2013 yılında gezi olayları, 17-25 Aralık operasyonları ve en son 15 Temmuz hain darbe girişimlerini hep seçim süreçleri ile birlikte yaşadık. Onun için her seçim ülkemizin kaderi açısından oldukça önemliydi. Şimdi yeni bir yerel seçim sürecine daha girdik. İnanın bu seçimde hepsinden daha önemlidir.

 

ONLARIN SAVAŞI BÜYÜYEN TÜRKİYE İLE

Bu seçim sadece Türkiye'nin seçimi değildir. Ortadoğu'nun islam aleminin de bir seçimidir. Mazlumların da bir seçimidir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile çıkılan yolda Cumhurbaşkanımız hep dik durdu. Ülkemizin yer altı kaynaklarının kullanılması hiç istenmemişti. Ancak Cumhurbaşkanımız yer altı kaynaklarının kullanılması için hep çalıştı. Çalışmaya da devam ediyor. Buda ülkemizin büyümesinden rahatsı olanları hep korkuttu. Türkiye artık eski Türkiye değildi. Bu büyümeden rahatsız olanlar Türkiye'nin 100. yılına bu şekilde girmesini istemiyorlar. Onun için gezi olayları, 15 Temmuz darbe girişimi ve şuanda da ekonomik savaşı ortaya çıkarttılar. Onların savaşı Erdoğan ile değil. Onların savaşı büyüyen Türkiye iledir. Onun için önümüzdeki yerel seçimler de bu açıdan çok önemlidir.

 

CUMHURBAŞKANIMIZIN ARKASINDA DİMDİK DURMALIYIZ

Birilerinin hesabına göre Türkiye ve Erdoğan bu yerel seçimde güç kaybetmeli. Bu kayıpla birlikte hem Cumhurbaşkanı Erdoğan hem de Türkiye eski Türkiye haline dönüştürülmek isteniyor. Bize düşen tek şey Cumhurbaşkanımızın arkasında dimdik durmaktır."denildi.

 

BAŞKANLARDAN ÇİÇEKLİ TEŞEKKÜR

Konferansın ardından Başkan Toltar, İlçe Başkanı Akbulut katılımcılar Gazeteci - Yazar Turgay Güler'in sunumlarıyla ve Prof. Dr. Mehmet Çelik'e çiçek takdim ederek teşekkür ettiler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dilovası'nda, ''Yerel, Seçimler, ve, Türkiye'nin, Geleceği'', konferansı, gerçekleşti,
Yorumlar
Haber Yazılımı