Haber Detayı
21 Kasım 2018 - Çarşamba 00:24
 
Dilovası'nda engelliler çalıştayı düzenlendi
Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan başkanlığında engelli çalıştayı düzenlendi.
GÜNDEM Haberi
 Dilovası'nda engelliler çalıştayı düzenlendi

Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan başkanlığında toplanan engelli çalıştayına Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı  Mücahit Arslan, Dilovası Belediye Başkan Yardımcısı Edip Bingöl, Milli Eğitim Müdürü Murat Balay, İlçe Spor Müdürü Murat Babaoğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Engelliler Birim Müdürü Mehmet Köse, İlçe Halk Eğitim Müdürü Ahmet Akif Avşar, Yıldırım Rehabilitasyon merkezi sahibi ve müdürü Canan Yıldırım, Etkin Öğretim Rehabilitasyon Merkezi müdürü Semiha San, İlçe Sağlık Müdürlüğü adına Alper Daşdemir ve Dilovası Engelliler ve Engelli Aileleri Dernek Başkanı Samet Elden katıldı.

 

ENGELLİLERİN SORUNLARI KONUŞULDU


İlçede ki vatandaşların sorunlarının konuşulduğu toplantıda Engellilerin ulaşım ve istihdamı konusu başta olmak üzere bir çok konu ele alındı. Toplantıya katılan birimler yaptıkları ve yapmayı hedefledikleri konular hakkında bilgiler verirken, Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından verilen engelli maaşları konusunda gelen yenilikler davetlilere aktarıldı.


GEBZE'YE ENGELLİLER MERKEZİ


Belediyelerin ulaşım başta olmak üzere engelliler üzerinde ki çalışmaları dikkate alınırken, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından engelli vatandaşların spor yapmaları için İzmit ve Gebze'de iki ayrı Engelliler Merkezi'nin kurulacağı bildirildi. Ayrıca engelli vatandaşların sorunlarının en kısa sürede çözümü içinde mobilize ekiplerin kurulmasının hızlandırıldığı aktarıldı. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Dilovası'nda, engelliler, çalıştayı, düzenlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı