Haber Detayı
05 Kasım 2018 - Pazartesi 11:35
 
DENAD Federayonda yer aldı!
Kocaeli'nde çeşitli ilçelerinde ve bölgelerinde engellilerin sosyal,ekonomik, kültürel ve diğer alanlarındaki sorunlarıyla ilgili çalışmalar yapan engelli sivil toplum örgütleri bir araya gelerek Kocaeli Engelli Dernekleri Federasyonunu kurdu.
GÜNDEM Haberi
DENAD Federayonda yer aldı!

Federasyonun Kurucu Başkanlığını ; Kocaeli'nde engelliler ile ilgili önemli çalışmalarda bulunan   Kocaeli Engelsiz Yaşam Derneği Başkanlığını sürdüren ayrıca geçen dönem Kocaeli Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanlığını yürütmüş olan Makine mühendisi Mehmet Ata  Doğan alırken federasyonu Kurucuları arasında kentin önemli ve tanınmış sivil toplum örgütü başkanları da yer aldı.

 

KURUCU BAŞKANLAR

Federasyonun Kurucu Dernekleri ve Başkanları ; Kocaeli Engelsiz yaşam ve Dayanışma Derneği başkanı Mehmet Ata Doğan, Kocaeli Engelsiz Geçlik SK Derneği başkanı Bülent Cengizhan, Kocaeli Spastik Çocuklar Derneği başkan Nurel Ergüneş, Karamürsel Engelsiz Yaşam Derneği başkanı Hatice Tiryaki, Kocaeli Elele Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkan V. Mehmet Yılmaz, Kocaeli Bizimbahçe Şizofren Engelliler ve Aileleri Derneği başkanı Kamer Doğan Yılmaz, Dilovası Engelliler Derneği (DENAD) başkanı Abdulsamet Elden, Kocaeli Engelli Aileleri Derneği başkanı Nilgün Albayrak, Kocaeli Spina Bfida Derneği başkanı Özcan Nabi Ulusoy, Kocaeli Erişilebilirlik Derneği başkanı Sinan Kilit

 

FEDERASYON'UN AMACI

Federasyonun amacı ; Derneklerce temsil edilen engelli gruplarının sosyal, ekonomik, kültürel, sportif, hukuki ve mesleki yönden topluma ve çalışma hayatına kazandırılması. Engellilerin ortak çıkarlarının, hak ve özgürlüklerinin korunması ve geliştirilmesi. Üye dernekler arasında işbirliği ve eşgüdümün sağlanması olarak belirlendi.

 

AÇILIŞI YAPILACAK

Federasyonun İkamet adresi; Kemalpaşa mah. Gümrükçüler Cad. Fazlıoğlu işhanı Merkezi No: 13/A  İzmit (Merkez Bankası karşısı Fazlıoğlu işhanı zemin kat) olarak belirlenmiş olup açılışı ilerleyen günlerde yapılacak.

 

BİRLİKTEN GÜÇ DOĞAR

Kurucu Federasyon başkanı Mehmet Ata Doğan " Kentimizin çeşitli ilçelerinde ve bölgelerinde engellilerin sosyal,ekonomik, kültürel ve diğer alanlarındaki sorunlarıyla ilgili çalışmalar yapan sivil toplum örgütlerimizle "Birlikten güç doğar" ilkesiyle bir araya geldik ve Kocaeli Engelli Dernekleri Federasyonumuzu oluşturduk. Öncelikle kentimizin önemli dinamiklerinden biri olacak olan bu yeni yapının Kocaeli'mize hayırlı olmasını dileriz. Üst kurulumuzun  oluşturulmasında destek olan ve katılan sivil toplum örgütü başkanlarımıza da teşekkür ederim" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DENAD, Federayonda, yer, aldı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı