Haber Detayı
09 Haziran 2018 - Cumartesi 03:28
 
Başkan Karaosmanoğlu, “Çok okuyun, çalışın, örnek olun”
Türk Pirelli Ortaokulunu ziyaret ederek karne dağıtım törenine katılan Başkan Karaosmanoğlu, Kanuni Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Fen laboratuvarlarının açılışını da gerçekleştirdi.
EĞİTİM Haberi
Başkan Karaosmanoğlu, “Çok okuyun, çalışın, örnek olun”

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Körfez Mahallesinde yer alan Türk Pirelli Ortaokuluna ziyaret ederek karne dağıtım törenine katıldı. Karaosmanoğlu daha sonra Cedit Mahallesindeki Kanuni Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Fen laboratuvarlarının açılışını gerçekleştirdi. Okul Müdürleri Kemal Demirci ve Yılmaz Yiğit’ten okulun fiziki şartları başta olmak üzere yıl içerisinde verilen eğitim hakkında bilgi alan Karaosmanoğlu, “Geleceğimizin varisleri olan çocuklarımıza ve gençlerimize aldıkları eğitime katkı sunmak için yoğun bir çaba içerisindeyiz. Karne günü vesilesiyle de öğrencilerimizin eğitim hayatında başarılar diliyorum” dedi.

 

“İNSİYATİF ALIYOR, SORUMLULUĞUMUZU YERİNE GETİRİYORUZ”

“Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak eğitim yatırımlarımıza, bir gelecek vizyonu olarak bakıyoruz” açıklamasını karne günü vesilesiyle Türk Pirelli Ortaokuluna ziyaretinde dile getiren Başkan Karaosmanoğlu, “Bu amaçla 10 yıldır düzenlediğimiz Kocaeli Kitap Fuarımız,
Kocaeli’nin kültür hayatına bambaşka bir boyut kattı. “Her Öğrenciye Bir Bilgisayar” projemizle eğitimde yeni bir çağ açtık. 290 bin yavrumuza bilgisayar dağıttık. 23 Nisan Kocaeli Uluslararası Bilim ve Çocuk Şenliği’miz ile Türkiye’de Çocuk Bayramını en güzel şekilde kutlayan il olduk. 
Bilgi Evlerimiz, Bilim Merkezi’miz, Akademi Lise, Akademi Üniversite programlarımız, Diriliş kamplarımız Spor okullarımız ve alanı müsait olan okullarımızda inşa ettiğimiz spor ve konferans salonlarıyla eğitimin her alanında insiyatif alıyor, sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz” ifadelerini sarf etti.

 

“BİLİŞİM VADİSİNİN MÜHENDİSLERİ, İDARECİLERİ OLACAKLAR”

Gebze Bilişim Vadisi Projesi de hayata geçtiğinde, bütün dünyaya teknoloji ve yazılım satan bir Kocaeli kurulmuş olacak vurgusu da yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Teknolojiyi tüketen değil, üreten bir Türkiye olacak. Allah’ın izniyle, Kocaeli’miz, sanayi üretiminde olduğu gibi,
kültür ve medeniyet konusunda da liderliğe yükseliyor. İşte bugün karnelerini dağıttığımız bu çocuklarımız, Bilişim vadisinin mühendisleri, idarecileri olacaklar.

Onları bu bilinçle yetiştiriyoruz. Bugün burada açılışını gerçekleştirdiğimiz fen laboratuvarımız da sizlerin hizmeti yerinde ve daha modern imkânlarla almanızı sağlamak içindir. İstiyoruz ki deneyerek öğrenin. Denerseniz, tecrübe edinirsiniz.

Biz medeniyetin imkânlarını avuçlarınızın içine koyduk. Bu fırsatları iyi değerlendirin. Çok okuyun, çalışın, örnek olun” şeklinde konuştu.

 

“GENÇLER, LİSELİLER, ÜNİVERSİTELİLER GÖZBEBEĞİMİZDİR”

Çalışarak ve üreterek ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarabiliriz hatırlatması da yapan Karaosmanoğlu, “Şunun altını çizmek istiyorum. Karnelerde yer alan notlar tek başına bir başarı ölçüsü değildir. Ve unutmamak gerekir ki karnenin sorumlusu, hiç bir zaman tek başına çocuklarımız da değildir. Çocuklarımızın üzerinde emeği büyük olan öğretmenlerimizi ve velilerimizi tebrik ediyorum. Fen laboratuvarımız da karneleriniz de hayırlıuğurlu olsun” diyerek sözleri tamamladı. Başkan Karaosmanoğlu daha sonra da Kanuni Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek buradaki Fen laboratuvarının açılışını da öğrencilerle birlikte yaptı. “İnsanımızın huzur ve mutluluğu için çok çalışıyoruz” diyerek bir konuşma gerçekleştiren Karaosmanoğlu, “En önemli gündemlerimizden biri de eğitimdir.

Eğitimi, hizmetlerimizin en başına yazıyoruz. Milli Eğitim Bakanlığımızı, yaygın eğitim kurumlarıyla takviye etmeye çalışıyoruz. Çocuklar, Gençler, Liseliler, Üniversiteliler hepsi gözbebeğimizdir. Onlar umudumuz, yarınlarımızdır. İyi yetişsinler, bilgiyle donansınlar, çağın ilerisine gitsinler, mutlu bir hayatları olsun çırpınıyoruz, çalışıyoruz” ifadelerini sarf etti.

 

“BİLGİYİ, YAŞAYARAK ÖĞRENMEK DE ÇOK ÖNEMLİDİR”

Kılavuz Gençlik Modeli siz gençlerimiz için diyerek öğrencilerle olan birlikteliğinde Bilgi Evlerimiz, Gençlik Merkezlerimiz, Diriliş Kamplarımız, Akademi Lise, Bilim Merkezimiz ve Seka Kağıt Müzesi sizler için diyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, laboratuvarları ziyaretinde de gençlerle olan birlikteliğinde, “Yüzlerce kültür – sanat programı hepsi sizler içindir. Yaz ve Kış Kampları, Yaz ve Kış Spor Okulları sizler içindir. İşin esasına bakarsak, ne yapıyorsak siz kıymetli gençlerimiz için yapıyoruz. Eskiler marifet derlerdi. Yani Bilgi. Evet, bilmek çok önemlidir. Bilgiyi işlemek, analiz etmek, yorumlamak ondan daha önemlidir. Bilgiyi, yaşayarak öğrenmek de çok önemlidir. Bilgiyi; tecrübe ederek, hissederek, dokunarak, keşfederek öğrenmek hepsinden değerlidir” diyerek sözlerini tamamladı. Karaosmanoğlu karne dağıtım törenlerinde başarılı olan öğrencilere takdir ve teşekkür belgelerini kendi takdim etti ve kutladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Karaosmanoğlu,, “Çok, okuyun,, çalışın,, örnek, olun”,
Yorumlar
Haber Yazılımı